Drukarnia hot stamping - Gdańsk

Hot stamping (foliowanie na gorąco) to proces dekorowania powierzchni, w którym specjalna folia metalizowana lub kolorowa jest przenoszona na powierzchnię materiału za pomocą wysokiej temperatury i ciśnienia. W procesie hot stampingu, wzór znajdujący się na specjalnej folii zostaje podgrzany, a następnie przeniesiony na powierzchnię docelową. Podczas gdy folia jest wciąż gorąca, zostaje ona wprasowana na powierzchnię materiału, a wzór jest przenoszony z folii na powierzchnię.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, nasza drukarnia w Gdańsku oferuje między innymi profesjonalny hot stamping (inaczej hot-print, termodruk). Technika ta znajduje zastosowanie przede wszystkim podczas ozdabiania i uszlachetniania wydruków. W metodzie hot stamping niezbędnym elementem jest specjalna folia PET, podobnie jak matryce, których materiał przewodzi ciepło. Mamy duże doświadczenie i niezbędne urządzenia, aby wykonać projekt ściśle spersonalizowany pod kątem wymagań klienta. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia efektów, jakie możemy uzyskać za sprawą termodruku.

Metoda hot print — drukarnia

Wykorzystujemy specjalne folie w szerokim wyborze kolorów i faktur. Najpopularniejsze z nich są:

• metalizowane,
• w kolorze złotym, srebrnym lub białym.

Trwałe połączenie folii z materiałem (kartonem, skórą naturalną lub ekologiczną, tworzywem sztucznym), następuje poprzez jej wtłoczenie. Do wykonania znakowania niezbędne są matryce, oddające wzór do nadrukowania. Mamy je! Nasza drukarnia oferuje hot stamping w Gdańsku.