Foliowanie matowe, błysk, soft-touch druku

Wzrok jest dominującym zmysłem przy podejmowaniu decyzji - zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Trwała wizytówka, czytelny plakat czy estetyczna okładka książki od razu stają się bardziej pożądane przez potencjalnego Klienta. Oferowane przez nas rozwiązania z błyskiem, jak i foliowanie matowe czy soft-touch dają gwarancję wysokiej jakości i estetyki. 

Co więcej, nanoszenie warstwy ochronnej w postaci folii jest jedną z najtrwalszych metod zabezpieczania wyrobów reklamowych i handlowych, jak okładki gazet, zakładki książek czy opakowania perfum. 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i rozbudowanemu parkowi maszynowemu możemy zaoferować foliowanie w różnych wariantach:

  • błysk,
  • matowe,
  • soft-touch.

Foliowanie druku

Popularna wśród klientów z różnych branż folia typu błysk odznacza się dodatkową, przezroczystą warstwą, która ochrania nadruk i eksponuje jego kolorystykę. Zabieg foliowania druku wykorzystujący dodatkowy odblask przyciąga wzrok. Stosuje się go więc przy produkcji efektownych gadżetów i zachwycających opakowań. Efekt matowy jest stosowany, aby uzyskać inną estetykę, ale wytrzymałość pozostaje na podobnie wysokim poziomie. Matowe wykończenia są więc często stosowane w przypadku druku elementów informacyjnych. Technologia znana jako soft-touch gwarantuje z kolei ciekawą, przyjemną w dotyku fakturę produktu. Zazwyczaj Klienci poszukujący wyszukanych i trwałych rozwiązań decydują się na ponadczasową elegancję, którą zapewnia właśnie folia. 

Zależnie od procesu produkcji materiały zyskują niepowtarzalne właściwości. Na przykład typ soft-touch cechuje matowe wykończenie i przeźroczystość.

Popularne rodzaje folowania druku

Folia błyszcząca - druk

Charakteryzuje się właściwościami ożywiającymi barwy, nadaje wyraźny połysk. Proces foliowania z błyskiem zapewnia wysokie nasycenie kolorów i głębię barw, co pozwala na wyeksponowanie najdrobniejszych szczegółów na zamieszczonym logo czy grafice.  Produkty powlekane nią są bardziej odporne na zachlapanie i naruszenia mechaniczne. Folię błysk wykonujemy przy teczkach ofertowych, wizytówkach, ulotkach czy plakatach.

folowanie druku - błyszcząca (na metalizie)

Folia matowa przy drukach

Jest cienką warstwą, która pełni funkcję ochronną, czyli zwiększa trwałość produktu. Kolory stają się bardziej stonowane. Foliowanie matowe druku często stosowane jest przy drukach profesjonalnych: na wizytówkach, teczkach ofertowych, zaproszeniach czy menu. Technika znajduje też zastosowanie przy tworzeniu tablic reklamowych czy tła dla fotografii. Takie projekty są więc alternatywą dla folii z błyskiem, która odbija światło słoneczne, zwłaszcza na zewnątrz budynków.

Folia soft-touch dla druku

Jest bardzo delikatna. Foliowanie soft-touch druku wzmacnia przekaz reklamowy poprzez zmysł dotyku. Jest niezbędnym elementem przy złoceniu i srebrzeniu. Chroni druk przed wilgocią i ścieraniem. Same produkty soft-touch są aksamitne w dotyku, przywodząc na myśl luksusowe towary o wysokiej jakości od elitarnych przedsiębiorstw. Docelowym przeznaczeniem są więc tu produkty ekskluzywne.  

Skontaktuj się z nami